SMĚS NA PRACÍ SLIZ
Strouhat vytvrdlou kostku mýdla na praní je těžká řehole, kterou znají všichni ti, kdo si doma vyrábějí mýdlový sliz. Strouhat mýdlo v době jeho zrání je jen o malinko snazší. Mýdlo na praní je díky velkému obsahu kokosového oleje nejtvrdší z mýdel, která vyrábíme. Rozhodli jsme se proto, že pro vás připravíme balíčky, s nimiž vám tato příprava odpadne. A když už předpřipravené balíčky, tak proč rovnou nepřipravit vše, co je k výrobě mýdlového slizu potřeba. Balíček tak kromě strouhaného mýdla na praní navíc obsahuje i prací sodu. Odpadá tak cesta do drogerie pro její nákup. Oproti postupu výroby popsanému v článku o mýdlovém slizu můžete přeskočit přípravu surovin a rovnou začít výrobou mýdlového slizu.
- Obsah balení dobře rozmíchejte v 5 litrech teplé vody.
- Použitá vodu nesmí být horká či vroucí, jelikož by narušila reakci mýdla a prací sody.
- Pro rozmíchání využijte nejlépe cílovou nádobu s dostatečným objemem pro skladování mýdlového slizu.
- V průběhu dne občasně promíchejte nejlépe tyčovým mixerem. Ten se oproti normálnímu promíchání například vařečkou osvědčil o poznání více jako podporující reakci.
- Již v průběhu dne a pak dál přes noc probíhá reakce mýdla a prací sody, kdy se tvoří mýdlový sliz a směs postupně houstne.
- Do druhého dne by měla být směs hustá a relativně kompaktní.
- Doplňte spíše chladnější vodou do požadované hustoty a směs opět dobře promíchejte.
- Rozředit lze až na 10 litrů mýdlového slizu, což při 250ml dělá 40 pracích dávek.
- Výsledný mýdlový sliz pak v požadované nádobě také na stinném místě.
- V průběhu doby je možné, že se bude lehce oddělovat vodní složka od gelu. Proto je potřeba čas od času směs opětovně promíchat.
Pozor! Vzhledem k zastoupení kyseliny citronové není vhodné pro praní vlny a hedvábí.
Složení
Sodium Carbonate (UHLIČITAN SODNÝ), Sodium Cocoate (KOKOSOVÝ OLEJ), Aqua (VODA), Glycerin (GLYCERIN), Sodium Olivate (OLIVOVÝ OLEJ), Citric Acid (KYSELINA CITRONOVÁ), Clay (PRACÍ JÍL Terre de Sommieres)
Hmotnost: 500g (± 10 % dle odparu)
Balení skladujte v suchu a temnu do teploty 25°C.
Uchovávejte mimo dosah dětí.
Při zasažení očí: Několik minut vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování.
Při požití: Pokud se necítíte dobře, kontaktujte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO nebo kontaktujte lékaře.